Modul sběrnice S88 s 8x detekcí obsazení

POZOR !!! Pracujeme na nové verzi S88

K dispozici první vývojové prototypy

Na prototypech jsou však dvě návrhové chyby. Ve funkčnosti to však nebrání, pouze je potřeba hlídat výstupy. Aktuálně jsou přeházeny 3,4,1,2,5,6,8,7 bude opraveno v další verzi s novými součátkami piště na podporu

S88TOP S88 Bottom

Aneb s leností k dokonalosti.

Připájet 32 diod BY255 byla strašná práce, proto jsem si ji trošku usnadnil. To je důkaz, že i lenost napomáhá pokroku. Funkčně je naprosto stejný, jen místo diod je osazeno 8ks diodových můstků.

Tento modul se využije, jako detektor obsazení kolejí. Napojuje se přímo na H-centrálu pomocí klasického síťového kabelu(přímí kabel, propujuje se s ním např router a PC), který vám udělají na délku v každé lepší prodejně s počítači.

K H-centrále se napojí pravý konektor (poblíž jsou 3 tranzistory). Je napájen h-centrálou přes kabel, takže není potřeba žádné externí napájení.

DCC napětí z H-centrály, jeden vedeme pól do nepřerušené kolejnice a druhý pól vedeme přes detektor (krajní šroubovací svorkovnice). A teprve z detektoru z prostředních 8 šroubovacích svorkovnic napájíme izolovaný úsek kolejnic, který chceme hlídat.

V Train&Co. nastavíme adresu prvního modulu na 65 a výstupy 1 až 8. Druhý modul od h-centrály bude mít adresu 66 a výstupy 1 až 8 atd.

Zapojení za sebou (ještě stará verze, ale funkčnost je nezměněna.)
propojení V1

foto

Nová verze. Hodně se usnadní práce.
propojení V1

Verze pro napojení vratné smyčky

Vratná smyčka (výstup) se připojuje na dvoj-svorkovnici vlevo. Z modulu vratné smyčky vedeme jeden pól přímo do kolejnice, druhý pól přes detektor (Tu dvoj-svorku vlevo na PCB) do druhé kolejnice ve vratné smyčce.

Nová verze - možňuje napojit jednu vratnou smyčku
propojení V1

Download
S88 + smyčka Ke stažení V2 Ke stažení V1
 
Copyright © Martin Marek